Kedves naplóm!
Ezt a keret repjegyet mocsok nehéz volt megvenni.
Ott kezdődik, hogy mivel ennyire durván ráérünk (kb. november vége, december elejétől február elejéig), ezért nagyon sok relatív jó kombináció létezett, amik árban hasonlóak voltak. Volt néhány kritéritérium, pl. hogy legyen benne business repülés, legyen benne premium economy, jó átszállások legyenek, ha már hosszúak, akkor nappaliak, ne legyen reptérváltás. Végre, több hét keresgélés után sikerült leszűkíteni a kört néhány járatra, kiválasztottunk egyet és kezdtük a foglalást. Bár a kezdete Lufthansa volt, a folytatása ANA és az Austrian oldalán is lehetett foglalni. Jól kezdődik, mi? Elkezdtük az egészet, de az utasinfo után, a fizetés előtt hibaüzenettel kidobott. Felhívtuk az Austrian ügyfélszolgálatát, nem látták a rendszerben a legelső Budapest-Frankfurt gépet, szenvedtünk, majd megszakadt a vonal. Újra őket hívtuk, itt már eljutottunk oda, hogy nincs megoldás, telefonon nem tudunk vegyes osztályokra jegyet foglalni, a honlapon meg valamiért kidob minket az odafelé Budapest-Fukuoka, visszafelé Kobe-Budapest kombó. Ez a második ember sem tudott segíteni, de legalább mindketten olyanok voltak, mint a csiga rükvercben. Felhívtuk a Lufthansát, ott normálisabb nővel beszéltünk, ő megtalálta a járatokat, de azt mondta, vegyes járatra ő se tud befoglalni nekünk telefonon. Mondta, hogy a multicity (amikor nem oda-vissza mész valahova) neten meg néha problémás, hogy mindig az. Meséltem neki, hogy mi azért elég sokszor foglalunk ilyet és soha nem volt gond, ez a rendszer az első, ami azért szerintem kicsit ciki a Lufthansának, na. Végül vele is befejeztük a beszélgetést, majd Marci elkezdte nyomkodni ide-oda, mire kiderült, hogy kizárólag az a nap nem ment a honlapnak, másnapra már jó volt. Akkor ki akartuk tolni egy nappal a végét is, hogy ugyanannyi maradjon, de az drágább volt, így két nappal toltuk tovább és ez működött. Ekkor már 3,5 fél órája toszakodtunk az üggyel és megvolt az esélye, hogy kidobjon minket a rendszer foglalás közben, mert teljesen egyszerre nyomkodtuk a két laptopon, egyszerre vásárolva az egészet, amikor pedig az volt a veszély, hogy a Revolut dob ki. Két főnek azért nem vettük együtt a jegyet, mert akkor nem tudtunk volna beváltani Lufthansa hűségpontokat, amikkel ha csak pár ezer Forinttal is, de olcsóbb lett az út. Csoda történt, meglettek a jegyek.
Odafelé:
- Budapest-Frankfurt Lufthansa turistaosztály
- Frankfurt-Tokyo ANA prémium turistaosztály
- Tokyo-Fukuoka ANA turistaosztály
Visszafelé:
- Kobe-Tokyo ANA turistaosztály (Kobe új reptér)
- egész nap szabad Tokyoban
- Tokyo-München ANA business osztály (újfajta bizi, ki akartuk próbálni, pláne japán)
- 8 óra szabad Münchenben (mintha nem itt lenne tőlünk 1,5 órányira)
- München-Budapest Lufthansa business osztály
Most akkor jöhetett a programok kicsit rendszerbe fésülése, kitalálni, hogy hova akarunk még utazni (Thaiföld, Laosz) és a szállások és a további repjegyek kikeresése.

Köztes repülések:
- Fukuoka-Haneda
- Haneda-Taipei
- Taipei-Bangkok
- Bangkok-Vientiane
- Luang Prabang-Chiang Mai
- Chiang Mai-Osaka
Ezzel akkor úgy néz ki, hogy 12 repülésünk lesz, 7 légitársasággal (ebből 3 új: Lao Airlines, Thai Airways és Eva Air), 13 repteret érintünk, ezek közül 6 új (TSA, BKK, VTE, LPQ, CNX és UKB) és kb. 48 órát töltünk majd összesen 3 különféle osztályon utazva. Az út során 5 országot érintünk, de csak egy lesz új, Laosz.
